Pojištění elektrokol

Zakoupili jste si nové elektrokolo a máte obavu z toho, že by Vám ho někdo mohl ukrást nebo že si ho zničíte? Bojíte se ho nechat v autě, zamčené venku bez dozoru nebo přes noc ve sklepě? Pokud jste odpověděli aspoň jednou ano pak si své elektrokolo pojistěte.

Za loňský rok byla podle statistik ukradena jízdní kola a elektrokola za vice jak 134 000 000,- Kč. Policie ČR evidovala celkem 5.258 odcizených kol nebo elektrokol. Statistiky Policie ČR potvrzují trendy této doby, kdy Češi stále více investují svoje prostředky do tohoto segmentu. Průměrná škoda za ukradené kolo nebo elektrokolo je 30.000 Kč. Ačkoli už si zloději umí poradit s různým zabezpečením kol, je kvalitní zámek nutným základem. Dále můžeme kolo vybavit GPS modulem, kdy se dá odcizené kolo lokalizovat.

Vyjma tedy tohoto tradičního zabezpečení se nabízí možnost pojištění. Jedna z variant je pojistka domácnosti. Druhá varianta má mnohem širší rozsah ochrany, vztahuje se totiž i na krádež z volného prostranství, auta či nosiče na kolo. Navíc kryje škodu způsobenou při pádu během jízdy, během přepravy nebo v případě vandalismu.

Takovou to výhodnou pojistku nabízí Evropská pojišťovna. Pojďme se podívat blíže na tento produkt.

Na jaké případy se pojištění vztahuje

  • krádež z objektu či volného prostranství                                 
  • krádež z auta či nosiče na kolo
  • loupež
  • poškození či zničení nehodou
  • poškození či zničení při přepravě
  • vandalismus

Na co se pojištění nevztahuje

  • odcizení jízdního kola z vozidla či nosiče mezi 22. a 6. hodinou
  • krádež kola z volného prostoru mezi 22. a 6. hodinou
  • škody na příslušenství (tachometr, světlo, nosič)
  • škody, na něž se vztahuje záruka

Spoluúčast

Od pojistného plnění se vždy odečítá spoluúčast ve výši 10 % z ceny kola (minimálně 1 000 Kč). Pokud dojde k poškození či zničení kola nehodou, spoluúčast činí 20 %.

Starší kola

Kolo si můžete pojistit kdykoliv po jeho koupi. V době uzavření pojistné smlouvy nesmí ale být starší než 2 roky. Pojištění sjednáte v našich partnerských prodejnách kol, kde Vaše kolo zkontrolují a podle dokladu o koupi vystaví pojistku.

Možnost slevy 

Každý, kdo má kolo chráněné značením Datatag, obdrží slevu na pojištění ve výši 5 %!

Systém Datatag obsahuje viditelné i skryté identifikační prvky, které označí kolo a dávají mu tak unikátní identifikaci. Kolo je poté registrované v mezinárodní databázi, do které má přístup policie. Kombinace pojištění a bezpečnostního značení přináší maximální ochranu kola proti krádeži.

Sleva platí pro nově uzavřené pojistky od 1. 1. 2015. Slevu lze aplikovat i na kolo, které má již instalován systém Datatag v minulosti a pojištění kola je uzavřeno od roku 2015.

 

 

Ikona PDF

 

Pojištění elektrokol - Informace ERV pojišťovna
Ikona PDF Pojištění movitých věcí - Informační dokument o pojistném produktu