Motor OLI SPORT

Italský výrobce pocházející z regionu Emilia Romagna odkud pochází parmská šunka, parmazán nebo také Lamborghini či Maserati. V srdci této oblasti se zrodila i značka OLI. Jedná o největšího světového producenta průmyslových vibračních motorů. 

Výrobce více než s 50letou tradicí v roce 2008 založili divizi OLI eBIKE System. Tato divize nevyrábí pouze elektromotory, ale kompletní systém pro elektrokola. Veškeré komponenty samo sebou splňují všechny příslušné předpisy a bezpečnostní požadavky v souladu s normou EN 15194 z roku 2017.

Elektromotor OLI SPORT má nominální hodnotou výkonu dle normy 250 W (max 700W). Samo sebou je motor vybaven torzním snímačem síly šlapání. Řídící jednotka reguluje výkon elektromotoru, která vyhodnocuje jakou silou šlape cyklista do pedálů.  Motor se svojí váhou 3,5 kg patří k těm lehčím. Výkon 83 Nm je srovnatelný s konkurencí jako je Bafang. 

Výkon elektromotoru je velmi dobře regulován a jednotlivé jízdní režimy skvěle fungují. Tah podpory může dosáhnout 400% použité síly, což obnovuje výjimečnou všestrannost pro ty, kteří nechtějí stanovovat limity. Asistence udivuje od prvního zdvihu pedálu a perfektně se přizpůsobí každé cestě, stezce nebo terénu. Jízda je sportovní a citlivá, cyklista se může soustředit na cestu, protože motor OLI eByke Systems ji sleduje a podporuje ji dynamickým, okamžitým a přirozeným způsobem.

Motor je o něco málo hlučnější než například konkurenční Yamaha. Tento elektromotor je středový čili je umístěný ve středu kola. Tím je samozřejmě na elektrokole dosažena skvělá ovladatelnost.

 

K elektromotoru patří samozřejmě displej. V tomto případě je to barevný LCD displej. Ke standardním funkcím, které displej zobrazuje (stav baterie, momentální stupeň asistence atd..) patří rychlost i ujeté kilometry. Celé menu a ovládání displeje je kompletně v Českém jazyce.

Tyto motory používají například výrobci Bianchi, Olympia nebo Český výrobce Crussis.