Motor Panasonic

Japonský výrobce není žádným nováčkem na trhu elektromotorů. Panasonic je jedním z předních všestranných výrobců elektroniky na světě. Skupina zaměstnává více než 250 000 lidí a v roce 2018 dosáhla obratu více než 60 miliard eur. Její evropské sídlo je v Ottobrunnu u Mnichova. Japonská společnost byla založena před 100 lety a má velmi úzký vztah k jízdním kolům. Prvním produktem vyvinutým Panasonicem byla cyklo svítilna. Od 50. let skupina také stavěla jízdní kola. V 80. letech proslavil výrobce cyklistický závodník Olaf Ludwig, který byl mnohonásobný vítěz, mistr světa a olympijský vítěz. Panasonic od 50. let také vyvíjel studie elektrokol a první model s elektromotorem přišel na trh v Japonsku již v 70. letech.

 

Panasonic používá tři druhy motorů. Každý motor má své specifikum a užití. Výrobce označil řadu svých motorů GX. Prvním a nejsilnějším motorem je GX ULTIMATE. Následuje GX POWER PLUS a posledním v nabídce Panasonicu je GX POWER. Zajímavostí je tzv. automatický režim, při jehož aktivaci má jezdec jako by jel neustále s maximální možnou dopomocí, ale elektronika výkon neustále optimalizuje a upravuje dopomoc. Díky tomu je nižší spotřeba energie a větší dojezd na baterii. Pro srovnání parametrů nám pomůže následující tabulka.

 

PANASONIC GX ULTIMATE

Tento motor patří k jednomu z nejsilnějších ve své třídě. Výkon motoru umožňuje každému vyjeti na nejvyšší vrcholy. Stálá a silná podpora ve strmém terénu poskytuje jezdci 100% pocit úspěchu. Točivý moment 90 Nm a hmotnost pouhých 2,95 kg to Vám umožní dosáhnout nejnáročnějších cílů. 

Panasonic GX Ultimate je i přes svůj silný výkon citlivý společník. Dávkování výkonu je přesné, citlivé a intuitivní.  I při nízké kadenci motor neustále poskytuje silný výkon.       

Motor svým zvukem nevybočuje je srovnatelný se svojí konkurencí. Jedná se o typický zvuk motoru u elektrokol. GX ULTIMATE je perfektní volbou pro horská elektrokola.

PANASONIC GX POWER PLUS

Pro každého, kdo miluje přírodu, šotolinové cesty   zkrátka  cross country. S točivým momentem 75 Nm a   hmotností něco málo přes 3 kg je GX POWER PLUS   ideální  pro moderní horská, sportovní a trekingová   elektrokola.

 I tento model motoru poskytuje přesné a citlivé dávkování   výkonu.  Záběr motoru je konstantní a dal by se definovat   jako stabilní v každé fází chodu. 

  

PANASONIC GX  POWER

Motor s točivým momentem 60 Nm a hmotností 3,2 kg je vhodný pro městská a nízko nástupová elektrokola.

Ať už jde o vaši pravidelnou cestu do práce nebo o každodenní dávku cvičení – motorová jednotka GX Power je tou správnou volbou pro váš každodenní zážitek z elektrokola.

Je také adaptabilní pro elektrokola vybavená coer brzdou.

 

VIDEO: