Motor Bosch

Společnost Bosch eBike Systems byla založena v roce 2009 a první systém pohonů byl představen již v roce 2010 na výstavě Eurobike. Společnost Bosch se svojí divizí pro ebiky se brzy stala globálním hráčem a nyní věří této značce více než 70 předních značek výrobců elektrokol. Kvalitní a spolehlivé systémy od společnosti Bosch eBike Systems již řadu let vytvářejí svět ebiků pro potěšení z jízdy. Pohonné jednotky, palubní počítače, baterie, nabíječky a příslušenství. Díky stálé nabídce inovativních produktů je moderní eBiking snadnější, dynamičtější a bezpečnější než kdykoli předtím. Moderní komponenty a svoboda designu pohonných systémů Bosch představují základ pro rozmanitý výběr motorů bez ohledu na to, zda se jedná o pohon pro horské, trekové či městské elektrokolo. V roce 2019 oslavila společnost Bosch eBike Systems 10leté výročí a stále si zachovává obratnost a ducha start-upu, v kombinaci s mocí globální společnosti. I nadále společnost stanovuje standard pro budoucnost mobility kol. To je základ pro trvalý úspěch a schopnost přilákat mnoho, mnoho nových fanoušků elektrokol.

Bosch vyrábí středové motory ve třech základních modelových řadách.

1. Cargo Line pro nákladní elektrokola.                                                           

2. Active Line pro rekreační jízdu s velkými dojezdy pro městská, trekingová a krosová elektrokola

3. Performance Line pro dynamickou sportovní jízdu včetně těžkého terénu pro horská elektrokola. Performance Line má nejvyšší model s označením CX a v současné době představila společnost model CX čtvrté generace pro rok 2020. Pohony CX jsou primárně pro horská elektrokola. Model motoru poskytuje maximální dynamiku, ovšem i o něco vyšší spotřebou energie ve srovnání s řadou motorů Active Line.

 

Motory Bosch mají na výběr 4 jízdní režimy. Jízdní režimy se volí pomocí displeje, samozřejmostí je asistent chůze.

Funkce kdy motor pomáhá do rychlosti 6 km bez nutnosti sedět na elektrokole a šlapat.

Eco: podpora motoru při efektivní jízdě s minimální přípomocí

Tour: režim přípomoci se stálou asistencí motoru

Sport / eMTB: podpora motoru pro silný výkon

Turbo: okamžitá podpora motoru při maximálním točivém momentu

Nejrozšířenější modely motorů Bosch

Active Line

 

Tento model motorů pro elektrokola se používá zejména pro segment městských elektrokol. Točivý moment tohoto motoru je 40 Nm. Motor je plynulejší s menší dynamikou přípomoci. S tímto motorem Vás čeká plynulá a inteligentní jízda pro každého, kdo má rád jízdu na zpevněných silnicích nebo na cyklotrasách a chce mít bezstarostné každodenní výlety. Díky nízké hmotnosti pohonné jednotky jsou elektrokola celkově lehčí. Modelová řada pro městské dobrodruhy, kteří chtějí individuální mobilitu bez námahy.

Motor má tři snímací sensory. Sensor frekvence šlapání, kroutícího momentu a rychlosti.

 

 

 

Active Line Plus

 

 

 

Tento model motorů pro elektrokola se používá zejména pro segment městských elektrokol. Točivý moment tohoto motoru je 50 Nm. Motor je plynulejší s menší dynamikou přípomoci. S tímto motorem Vás čeká plynulá a inteligentní jízda pro každého, kdo má rád jízdu na zpevněných silnicích nebo na cyklotrasách a chce mít bezstarostné každodenní výlety. Díky nízké hmotnosti pohonné jednotky jsou elektrokola celkově lehčí. Modelová řada pro městské dobrodruhy, kteří chtějí individuální mobilitu bez námahy.

Motor má tři snímací sensory. Sensor frekvence šlapání, kroutícího momentu a rychlosti.

 

 

Performance Line

 

 

Tento model motorů pro elektrokola se používá zejména pro segment trekových nebo krosových elektrokol. Točivý maximální moment tohoto motoru je 63 Nm. Jemně vyvážený s vysoce výkonným systémem umožňuje špičkový výkon a sportovní jízdní styl tím, že poskytuje nezbytnou podporu v pravý okamžik pro větší potěšení z jízdy v sedle. Elektrokola s touto řadou motorů je určen pro ambiciózní jezdce, ať už pro turistiku, jízdu na horských stezkách nebo pro dojíždění do práce.

Motor má tři snímací sensory. Sensor frekvence šlapání, kroutícího momentu a rychlosti.

 

Performance Line CX

 

 

Tento model motorů pro elektrokola se používá zejména pro segment horských elektrokol. Točivý maximální moment tohoto motoru je 75 Nm. Pro tento motor žádná cesta není příliš strmá, žádná výzva není příliš velká. Performance Line CX je určen každému, pro kterého je stezka druhým domovem. Režim eMTB (nebo Sport) vám vždy poskytne sílu, kterou potřebujete, ve správný okamžik. Motor má dokonalou podporu, jakmile se dotknete pedálů. Rozjezd na strmých svazích je podstatně snazší. Funkce Trail control Vám umožní ideální trakci díky vylepšenému ovládání. V režimu eMTB získáte absolutní pozornost soustředí na vzrušující zážitek z jízdy.

Motor má tři snímací sensory. Sensor frekvence šlapání, kroutícího momentu a rychlosti.

V naší nabídce najdete s tímto motorem například model Ghost Teru.

 

 

Performance Line CX (2020)

 

 

Novinka pro letošní rok se liší zejména váhou. Motor váží pouhých 2,9 kg oproti předchozímu modelu vážícímu 4 kg. Další výraznou a významnou změnou je velikost převodníku. Díky tomu v režimu Off šlapete s cela bez odporu, tomu napomáhá válečková spojka. Motor se stal více kompaktní a je extrémně výkonný a efektivní. Nová řada Performance Line CX (MY20) zrychluje extrémně silně, reaguje bez prodlení a má přesvědčivé obratné ovládání a ještě větší kontrolu. V režimu eMTB jezdec vždy dostává potřebný výkon ve správný okamžik. Tento model motorů pro elektrokola se používá pro segment horských elektrokol. Točivý maximální moment tohoto motoru je 75 Nm. U tohoto modelu motoru byla také zvýšená úroveň podpory v režimu Tour a Turbo řádově v desítkách procent. Zlepšila se také modulace režimů aby působily co nejpřirozenějším dojmem.