Motor Brose

Berlínský výrobce automobilových součástek je čtvrtým největším rodinným dodavatelem automobilů na světě. Společnost vyvíjí a vyrábí mechatronické systémy pro dveře a sedadla vozidel, jakož i elektrické motory a elektronické systémy pro řízení, brzdy, převodovky a chlazení motoru. Od roku 2014 patří do portfolia Brose také elektromotory pro elektrokola.

Výrobce uplatňuje své zkušenosti z automobilového průmyslu pro výrobu motorů do elektrokol. Více než 30 výrobců elektrokol dalo důvěru Německému výrobci. Mezi výrobce patří takové firmy jako BESV, BH, Fantic, Leaos, Specialized a další. 

Velkou zajímavostí tohoto výrobce je, že motory vyrábí ve dvou provedení, respektive jde o pouzdro motoru.

Můžete mít pouzdra z hliníku anebo z magnesia. Brose vyrábí čtyři modely motorů:

  • Brose Drive C  (City Champions)
  • Brose Drive T  (Long-distance Runners)
  • Brose Drive TF Sprinters (určen pro speed ebiky max rych. 45km/h)
  • Brose Drive S Summiteers

Motor využívá tři jízdní režimy ECO, TOUR, BOOST FX. Ty umožňují citlivé a plynulé dávkování výkonu, a to i ve velmi členitém a náročném terénu. Motory výrobce brose patří k nejtišším a nejsilnějším na trhu. Veškeré informace najdete na BROSE

 

Brose Drive C

 

 

 Brose Drive C přináší harmonický zážitek z jízdy. Je to perfektní společník v každodenním shonu ve městě. Při vypnutém motoru nedochází k odporu pedálu. Pohony Brose běží extrémně tiše a téměř bez vibrací. Přesný senzorový systém poskytuje přesně to správné množství energie.

Kroutící moment tohoto modelu je 50Nm. Elektromotor proto nabízí stálý, vyrovnaný a ničím nerušený přísun výkonu, to vše v mimořádně širokém spektru otáček.

Výrobce udává, že nejlepších výsledků motor dosahuje při frekvenci šlapání mezi dvaceti a sedmdesáti otáčkami za minutu. Míra dopomoci činí ve svém maximu bezmála tři sta procent. Pevně věříme, že si nějaký model městského elektrokola s tímto motorem brzy vyzkoušíte.

Brose Drive T

 

Motor Brose Drive T je tak flexibilní, jak Vy potřebujete. Při vypnutém motoru nedochází k odporu pedálu.

Pohony Brose běží extrémně tiše a téměř bez vibrací. Přesný senzorový systém poskytuje přesně to správné množství energie. Kroutící moment tohoto modelu je 70Nm.

Elektromotor proto nabízí stálý, vyrovnaný a ničím nerušený přísun výkonu, to vše v mimořádně širokém spektru otáček. Tento typ motorů se používá zejména na velké vzdálenosti do trekových elektrokol.

Brose Drive S

 

Hledáte silný a tichý motor? Pak Brose Drive S je odpověď. Síla je doménou tohoto modelu, tento motor Vám poskytne dokonalý zážitek zejména s magnesiovým (hořčíkovým) pouzdrem motoru, který díky tomu váží pouhých 2,9 kg. Navzdory menší váze motor neztratil nic ze svého výkonu a naopak ještě posílil.

Jestliže přípomoc motoru vyjádříme v procentech, míra podpory vzrostla z 380 až na 410 procent. Hodnoty nominálního výkonu a maximálního točivého momentu pak zůstaly zachovány beze změny. V řeči čísel hovoříme o 250 wattech a 90 Nm. Zejména u tohoto modelu v hořčíkovém pouzdře je výsledkem nový jízdní režim s označením Flex Power Mode, který výkon motoru dávkuje v závislosti na kadenci a tlaku na pedál.

 

Výrobce slibuje o poznání rychlejší odezvu motoru při startu i jízdě samotné. Vzhledem k hardwarovým požadavkům je tento jízdní režim dostupný pouze u pohonných jednotek řady Drive S-Mag. Vzhledem k vyššímu výkonu, nižší hmotnosti a modernější elektronice najdou elektromotory této řady uplatnění zejména na horských elektrokolech těch nejvyšších řad