Přejít k hlavnímu obsahu

NOVINKA, PRODÁVÁME A MÁME SKLADEM I JÍZDNÍ KOLA ZNAČEK SPECIALIZED A PELLS. Webové stránky v tuto chvíli upravujeme.

Jak vybrat elektrokolo

Rádi byste si pořídit elektrokolo, ale nevíte jak na to? Nejste si jisti, že si vyberete správně? Na co si dát pozor a čím se řídit? Pokusíme se Vám v následujících řádcích pomoc jak na to.

zeus bike jak vybrat elektrokolo
Nejprve si zodpovězte následující otázky:

 • Kdo na elektrokole bude jezdit
 • Kde budete na elektrokole jezdit
 • Jak často budete jezdit na elektrokole
 • Jaký dojezd elektrokola očekáváte
 • Jak velkou investici do nákupu hodláte udělat

 

Kdo na elektrokole bude jezdit
Ať už kupujete elektrokolo pro sebe nebo pro někoho jiného, je důležité vědět jaký rám budete pořizovat. Jestli máte zájem o pánský, dámský, dětský nebo s nízkým nástupem. Také záleží na výšce postavy a na váze. Výrobci rámů označují velikosti rámů v palcích nebo ve velikostech dle písemné řady (viz tabulka velikostí odkaz) Důležitý parametr je i váha jezdce, každý model elektrokola má svoji nosnost. Jak si určíte tento parametr můžete pokračovat dále. 


Kde budete na elektrokole jezdit
Na začátku byste si měli určit, kde primárně budete jezdit. Je jasné, že v našich podmínkách většinou cyklisté kombinují více komunikacích najednou včetně lesních cest. Je potřeba si určit kde budu jezdit primárně. Jinak bude vypadat Váš výběr, pokud chcete jezdit sportovní jízdu v terénu a jinak pokud chcete jezdit rekreačně a užívat si cestu a okolí. Každý terén vyžaduje od elektrokola jiné vlastnosti.  V dnešní době se dělí elektrokola do několika skupin a podskupin.

zeus bike jak vybrat elektrokolo

Pojďme si říct ty základní:


Po zodpovězení „kde“ se vrhněme na „jak“. ?


Jak často budete jezdit na elektrokole
„Jak“ částečně souvisí s předchozím „kde“. Jiná bude volba, pokud budu na elektrokole jezdit jen, když bude hezky o víkendu a jednou za rok si vezmu elektrokolo na dovolenou. A jinak bude vypadat elektrokolo, pokud chci jezdit aktivně každý den nebo chci jezdit sportovní jízdu v terénu. Tedy Vaše časová četnost je neméně důležitá a měli byste si umět aspoň částečně na tuto otázku odpovědět.

 

Jaký dojezd elektrokola očekáváte
Často se na prodejně setkáváme s otázku ohledně dojezdu elektrokola. Přiznáme se, že na tuto otázku není jednoduché odpovědět. Je to stejné jako s dojezdem automobilu. Záleží, kdo auto řídí a kam jede. U elektrokol je to v podstatě dost podobné. Dojezd určuje více parametrů a zde si je vyjmenujeme a více se dozvíte zde.

 • Dle kapacity a stáří baterie
 • Dle váhy jezdce
 • Dle profilu trasy
 • Dle druhu a umístění motoru na elektrokole
 • Dle používání a zvolení přípomoci na elektrokole
 • Dle Vaší zkušenosti a fyzické kondice

 
Jak velkou investici do nákupu hodláte udělat
Investice do elektrokola, respektive do nákupu je posledním tématem, ve kterém byste měli mít víceméně jasno. Je dobré si stanovit nějaký minimální a maximální limit, který chcete do nákupu elektrokola dát. Dnes můžete nakoupit rozumně vybavené elektrokolo od cenové hranice 30.000, - Kč. Cenu elektrokola opět ovlivňuje několik parametrů. Jako umístění motoru, kapacita baterie, kvalita brzdy a přehazování atd…. Elektrokolo se dnes dá pořídit i na splátky nebo operativní leasing.


Pokud si dokážete odpovědět na tyto otázky máte skoro vyhráno. Koupě elektrokola není jednoduchou záležitostí a věříme, že jsme Vám těmito řádky na pomohli . Rádi Vás uvítáme v naší prodejně a na Vaše dotazy se budeme snažit odpovědět dle našich zkušeností. Není nic lepšího než si elektrokolo vyzkoušet na vlastní kůži a rozhodnout se podle vlastního pocitu. Jedině tak si dokážete odpovědět na otázky, na které stejně nikde jinde nenaleznete odpověď.

zeus bike káva - jak vybrat elektrokolo

Přijďte se za námi přesvědčit do prodejny ZEUS BIKE, rádi Vás uvidíme a třeba uvaříme dobrou kávu. 

 


 

 Jak vybrat elektrokolo