Přejít k hlavnímu obsahu

VELKOOBCHODNÍ PRODEJ - PRODEJNA JE OTEVŘENA PRO VŠECHNY DRŽITELE IČO! Jste živnostník nebo právnická osoba? Přijďte nakoupit na prodejnu, máme otevřeno ve velkoobchodním formátu bez omezení!

OTEVŘENO

Výdej objednávek elektrokol a náhradních dílů po telefonické dohodě nebo emailem NEPŘERUŠEN. 720 321 234 / info@zeusbike.cz servis veškerých elektrokol a jízdních kol

Výdejna PPL Parcel Shopu NEPŘERUŠENA.

Otevírací doba Po-Pá 10:00 - 18:00 hod. Sobota zavřeno. 

 

Váha elektrokola

Mezi časté dotazy zákazníků patří váha elektrokola. Zjednodušeně by se dalo napsat, že elektrokolo je dvakrát tak těžší než běžné jízdní kolo. Pojďme si to probrat trochu podrobněji a říct si rozdíly. Bavme se o klasických hliníkových rámech a nechme pro tentokrát karbon mimo toto téma ke kterému se časem vrátíme. Pohled je obecný, nerozlišujeme zda rám kola má zadní odpružení či nikoliv.

 

Elektrokola i jízdní kola mají základní váhu danou provedením rámu. Jízdní kolo má konstrukci bez přípravy pro motor a baterii a tím se dostáváme k prvnímu rozdílu. Elektrokola mají konstrukci připravenou pro upevnění elektromotoru a baterii. Hned tedy zde je znatelný rozdíl a v to konstrukci rámu. 

 

cube rám

rám specialized zeus bike

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Motor pro elektrokola váží v rozmezí od +/- 2,8 až +/- 5 kg dle výrobce tohoto komponentu. Tedy ke konstrukci rámu přidáme váhu motoru a už jen zbývá baterie. Váha baterie se odvíjí dle své kapacity. Pro příklad baterie s kapacitou 500 Ah váží +/- 2,9 Kg. Baterie s kapacitou 700Ah váží +/- 3,6 Kg a baterie s kapacitou 1000Ah váží +/- 4,4 kg.  

 

baterie bosh

 

Toto jsou dva rozdíly ve váze mezi jízdním kolem a elektrokolem. Váha elektrokola se obecně dá říct má v průměru 23 kg s baterií a motorem. Rozdíly jsou opět mezi výrobci. Například německý výrobce Cube má u svých modelů horských kol váhu +/- 25,5 Kg. Český výrobce Lovelec se pohybuje u horských kol s váhou okolo 23 Kg.  Závěrem by se dalo říct, že horské elektrokolo se standardní baterií 630 Wh váží v průměru 23 kg.  Váha se liší napříč výrobci elektrokol, jako orientační údaj by tato informace měla být dostačující. Uvidíme kam se bude váha elektrokol ubírat v budoucnosti.