Přejít k hlavnímu obsahu

NOVINKA, PRODÁVÁME A MÁME SKLADEM I JÍZDNÍ KOLA ZNAČEK SPECIALIZED A PELLS. Webové stránky v tuto chvíli upravujeme.

Motor Shimano

 

Výrobce Shimano je známý především výrobou cyklo komponentů a je v tomto segmentu největším na světě. V roce 2010 se společnost Shimano rozhodla vstoupit také na světový trh s elektrokoly. Do svého portfolia kromě motorů zařadil i baterie pro tento segment. Výrobce nabízí středové motory ve dvou modelových řadách. Pro městská, krosová a treková elektrokola modely motorů STePS E5000, STePS E6000 a STePS E6100. A pro horská (eMTB) elektrokola modely motorů STePS E7000 a STePS E8000. Jedna z výhod výrobce je nízká hmotnost motorů, která nepřesáhne u většiny modelů do 3 kg. Shimano se může opřít o dlouholeté zkušenosti jakožto výrobce komponentů na kola a v současnosti i na elektrokola.

 

V podstatě je to dokonalá harmonie, motory a celý systém pro elektrokola Shimano steps dokonale fungují v souladu s ostatními komponenty výrobce. Shimano spolupracuje se značkami elektrokol Ghost, Canyon, BMC, Rock Machine, Scott, Author, Kellys a mnoho dalších.

 

A malá zajímavost na závěr úvodu, víte co znamená název STePS?        Shimano/Total/elektric/Power/System

zeus bike shimanozeus bike shimano jizdni režimi

 

 

STePS E5000

 

zeus bike shimano e5000

 

Tento motor je nejlehčí z celé modelové řady, zároveň je to nejtišší a nejdostupnější motor od Shimana. Pohonná jednotka E5000 vytváří efektivní točivý moment 40 Nm. Motor je kompatibilní buď s mechanickým řazením, nebo s elektronickým řazením Di2. Je kompatibilní se sadou NEXUS Inter, která má 8/7 rychlostní náboj s vnitřním řazením (IHG), nebo se sadou NEXUS Inter-5E IHG, které jsou určené pro elektrokola.

Tři hlavní režimy podpory byly vytvořeny tak, aby vyhovovaly různým jízdním podmínkám. Nejslabší Eco poskytne lehkou podporu a tím nabízí velmi nízkou spotřebu elektrické energie. Režim Normal je kompromisem mezi podporou a spotřebou baterie. Konečně režim High nabídne rychlou akceleraci a silnou, leč stále citlivou podporu až do maximální rychlosti 25 kilometrů za hodinu. Parametry jednotlivých režimů mohou být kdykoliv upraveny pomocí již zmíněné mobilní aplikace, a to přesně podle vašich požadavků. Tento motor je určený pro dojíždění do práce nebo pohyb na elektrokole se zavazadly, takže jde opravdu o pomocný pohon, a nikoliv sportovní řešení elektrojízdy. 

Systém e-bike SHIMANO STEPS E5000 najdete na široké škále značek a modelů elektrokol.

 

zeus bike shimano e5000

 

 

 

STePS E6000

 

zeus bike shimano e6000

 

 

Tato tichá středová motorizace patří v současnosti mezi nejtěžší model motoru (3,2 kg) od výrobce. Hladký, tichý motor zabalený v kompaktním provedení pro elegantní vzhled a nejvyšší jízdní výkon. Pohonná jednotka dosahuje 50 Nm točivého momentu. Motor je kompatibilní buď s mechanickým řazením, nebo s elektronickým řazením Di2 stejně jako u modelu Steps E5000.

Tři hlavní režimy podpory byly vytvořeny tak, aby vyhovovaly různým jízdním podmínkám. Nejslabší Eco poskytne lehkou podporu a tím nabízí velmi nízkou spotřebu elektrické energie. Režim Normal je kompromisem mezi podporou a spotřebou baterie. Konečně režim High nabídne rychlou akceleraci a silnou, leč stále citlivou podporu až do maximální rychlosti 25 kilometrů za hodinu. 

Parametry jednotlivých režimů mohou být kdykoliv upraveny pomocí již zmíněné mobilní aplikace, a to přesně podle vašich požadavků.  

Výhodou tohoto modelu od Shimana je jednoduché ovládání a odolnost proti povětrnostním vlivům. Motor díky čidlům, umí rozpoznat vlastnosti terénu a jízdní podmínky, řazení převodů je optimalizované a zcela plynulé. Pohonná jednotka se využívá u elektrokol zejména městských.

 

zeus bike shimano

 

 

 

STePS E6100

 

zeus bike shimano e6100

 

 

 

Tento typ motoru vychází z dnes již dobře zavedeného motoru Shimano Steps E8000. Na rozdíl od něj se nepoužívá pro elektrokola v terénu, ale míří do segmentu elektrokol určených pro cyklostezky nebo silnice. Jak už jsme si zvykli motor váží pouhých 2,88 kg a patří k nejlehčím motorům na trhu. Výrobce uvádí, že je to jejich nejvšestrannější motor. Pohonná jednotka dosahuje 60 Nm točivého momentu. Motor je kompatibilní buď s mechanickým řazením, nebo s elektronickým řazením Di2 stejně jako u modelu Steps E5000, E6000. Motor ušetří oproti těmto dvěma modelům o 20% více energie, což zaručuje delší dojezd.

Tři hlavní režimy podpory byly vytvořeny tak, aby vyhovovaly různým jízdním podmínkám. Nejslabší Eco poskytne lehkou podporu a tím nabízí velmi nízkou spotřebu elektrické energie. Režim Normal je kompromisem mezi podporou a spotřebou baterie. Konečně režim High nabídne rychlou akceleraci a silnou, leč stále citlivou podporu až do maximální rychlosti 25 kilometrů za hodinu.

Parametry jednotlivých režimů mohou být kdykoliv upraveny pomocí již zmíněné mobilní aplikace, a to přesně podle vašich požadavků. Výhodou tohoto modelu je jednoduché ovládání a odolnost proti povětrnostním vlivům. Motor díky čidlům, umí rozpoznat vlastnosti terénu a jízdní podmínky, řazení převodů je optimalizované a zcela plynulé. Pohonná jednotka se využívá u elektrokol krosových a trekových.

 

zeus bike shimano

 

 

STePS E7000

 

zeus bike shimano e7000

 

 

Model E7000 pro MTB elektrokola patří tradičně k nejlehčím a nejkompaktnějších motorů na trhu. Váha motoru je 2,8 kg. Motor je speciálně vyvinutý pro potřeby horských cyklistů s přihlédnutím k potřebě delších dojezdů a perfektně se hodí pro všechny všestranné horské elektrokola.

 

Technologie nejvyšší řady pohonu se stává více cenově dostupná se sadou SHIMANO STEPS E7000 představující nové ovládací tlačítka, pohonnou jednotku, displej a možnost nastavení přes smartphone. Jednotka pohonu může pracovat v jednom ze tří režimů podpory, aby nabídla rozdílné úrovně asistence pro různé jízdní podmínky.

Vyberte režim ECO pro nejmenší přípomoc a nízkou spotřebu baterie, vyberte režim TRAIL pro nejlepší poměr mezi přípomoci pohonu a spotřebou baterie, nebo vyberte režim BOOST pro silnou podporu pohonu, rychlou akceleraci a rychlou reakci asistence až do maxima 25 km/h. Charakteristiku těchto režimů podpory lze také nastavit pomocí volby Explorer, Dynamic nebo Custom pomocí snadno použitelné SHIMANO aplikace E-TUBE RIDE pro smartphone umožňující e-MTB jezdcům  vyladit podporu zaměřenou jak na spotřebu baterie, tak jízdní podporu.

 

Bez ohledu na to, jaké nastavení je zvoleno, obdržíte intuitivní a silnou odezvu pomocí senzoru kroutícího momentu pro vyhodnocení vstupních dat šlapání. Toto dělá ze systému SHIMANO STEPS pocitově hladkou, kontrolovatelnou a dynamickou jízdu. A i když jedete nad rychlost limitu přípomoci, nebo máte přípomoc vyplou, díky Shimano volnoběžce je šlapání stále plynulé a pohodlné, s žádným dalším odporem neaktivní pohonné jednotky.

 

 

zeus bike shimano

 

 

STePS E8000

 

zeus bike shimano e8000

 

Nejvyšší řada od výrobce, motor přichází s extrémní sílou, díky které zdoláte i ty nejnáročnější terény. Kroutící moment 70 Nm je dost silný na to, aby se vypořádal s nejstrmějšími trasami, a přesto je dostatečně intuitivní, aby vám poskytl správné množství podpory při každém šlápnutí do pedálů.

Motor byl speciálně navržen pro poskytnutí přirozeného pocitu z jízdy na MTB elektrokole. Váží pouhých 2,8 kg opět jako u ostatních modelů ve svém segmentu, jedná se o jeden z nejlehčích a nejtišších motorů na trhu. Motor má stabilní a plynulý intuitivní výkon pro lepší vypořádání se s každou částí trati.

Pohonná jednotka vám dává pocit klasického šlapání ať už s aktivovanou přípomocí nebo ne. Vylepšená účinnost motoru s dynamickým zapojením řetězu. Lehké, ale pevné kliky s převodníky pro přímý přenos síly. Obě kliky a zbytek pohonné jednotky jsou vybudovány na osvědčené SHIMANO technologii.

To zajišťuje spolehlivost a důvěru od prvního do posledního šlápnutí do pedálů. DISPLEJ POČÍTAČE má rozsáhlý výběr nastavení asistence přípomoci k nastavení nejlepších jízdních vlastností.

Kompaktní, snadno čitelný displej s dynamickým zobrazením při přepínání mezi nastaveními podpory. Přizpůsobení vašeho nastavení podpory pomocí výběru režimu Dynamic, Explorer nebo Custom k dosažení perfektního jízdního stylu v plánovaném terénu. Své preference a předvolby snadno přizpůsobíte bezdrátově pomocí Bluetooth. U nás na prodejně můžete tuto pohonou jednotku najít například na modelu Ghost Kato.

 

https://www.zeusbike.cz/elektrokolo-ghost-hybride-kato-fs-s39-19

 

Zeus Bike Shimano motor E5000 Zeus Bike Shimano motor E5000 Zeus Bike Shimano motor e6000 Zeus Bike Shimano motor e6000

 

Zeus Bike Shimano motor e6100 Zeus Bike Shimano motor e7000 Zeus Bike Shimano motor e8000
Kategorie
Motor - Shimano Zeus Bike