Přejít k hlavnímu obsahu

NOVINKA, PRODÁVÁME A MÁME SKLADEM I JÍZDNÍ KOLA ZNAČEK SPECIALIZED A PELLS. Webové stránky v tuto chvíli upravujeme.

Zadní motor

Zadní motor je umístěn ve výpletu na zadním kole. Tento způsob pohonu Vám pocitově dává vyšší výkon. Je to "zatím" nejrozšířenější typ elektromotoru a také nejlépe cenově dostupný. Tato varianta pohonu má okamžitou akceleraci. Cyklista jede s minimální silou a motor víceméně šlape za Vás. Pozor šlapat musíte beztoho to opravdu nejde.

 

U tohoto typu motoru je jednoduchý servis. Obecně zadní motory mají nižší točivý moment ten je obecně okolo 30 Nm. Nicméně je to síla plně dostačující po cyklostezkách, silnici nebo mírném terénu jako je lesní cesta či pole. Tento způsob pohonu ocení zejména Ti co chtějí šlapat jako na normálním kole a využít přípomoci ve stoupání či únavě. Zadní motor Vám neklade vůbec žádný odpor.

 

Mezi nevýhody patří defekt zadního kola, kde doporučujeme vozit s sebou klíč pro demontáž zadního kola s motorem. Další nevýhodou je zatížení elektrokola v zadní části, kde je elektromotor, ale také zde může být v zadním nosiči umístěna baterie. To je nejčastější varianta u městských elektrokol. Vyšší hlučnost ve stoupání a možné přehřátí elektromotoru při táhlém a dlouhém kopci. Motor má teplotní pojistku, motor se tak vypne a po vychladnutí (cca 15 minut dle typu motoru) můžete pokračovat dále. U tohoto typu motoru je vyšší spotřeba kapacity baterie. Opět kapacitu baterie ovlivňuje váha cyklisty, povrch komunikace, po které jedete, kde s elektrokolem jezdíte (hory, lesy, pole, cyklostezky či kombinace) a v neposlední řadě to, jak používáte elektrickou přípomoc. To vše ovlivňuje výdrž Vaší baterie neboli zmiňovaný dojezd.

 

Obecně platí přistupovat k používání elektrokola s rozumem. Zvážit kde budete jezdit, na jakém povrchu a jak dlouhý bude cyklovýlet a tomu přizpůsobit styl Vaší jízdy. Pokud chcete jezdit rekreačně, pohodově a moc na kole nejezdíte, protože je jízda do kopců namáhavá je toto vhodná varianta. Připravili jsme pro Vás širokou nabídku elektrokol se zadním pohonem od značek Lovelec, Ecobike, Agogs se zadními elektromotory Bafang.

 

Kategorie
Zadní motor elektrokola